Lista nominală a cadrelor didactice / Lehrkräfte und Personalwesen
CONDUCEREA UNITĂȚII ȘCOLARE
MEMBRII CONSILIULUI DE ADMINISTRAŢIE MITGLIEDER DES SCHULRATES
|
Nr.crt. |
Funcţia / Arbeitsstelle
|
Nume şi prenume/ Name
|
1. |
Director / Schulleiter |
SIMION Constantin Romulus |
2. |
Reprezentant Primăria Sibiu / Vorsitzender Bürgermeisteramt |
ZAILER Raluca Dana |
3. |
Reprezentant Consiliul Local / Vorsitzende Stadtrat |
KUTTESCH Paul |
4. |
Reprezentant Consiliul Local / Vorsitzende Stadtrat |
APOSTOIU Raul Andrei |
5. 6. |
Cadre didactice / Lehrkräfte |
MITRU Ioan, BALDAU Ionut |
7. |
OANCEA Daniela |
8. |
Reprezentanţi părinţi / Vorsitzende Eltern |
BOBICI Nicoleta |
9. |
NEAMTIU Maria |
10. |
Secretar / Sekretärin |
ANDREI Dana |
11. |
Lider sindical / Vorsitzende Gewerkschaft |
MOŞTEANU Dana |
DIRECTOR /SCHULLEITER
|
Curriculum vitae |
SIMION Constantin Romulus |
Specialitatea Istorie, Cultură Civică, Geografie / Fachrichtung: Geschichte, Staatsbürgerkunde, Geographie |
DIRECTOR ADJUNCT /STELLVERTRETENDER SCHULLEITER
|
Curriculum Vitae |
post vacant |
Specialitatea – |
PERSONAL DIDACTIC / Lehrkräfte und Personalwesen
CICLUL PRIMAR / GRUNDSCHULE
|
Nr.crt. |
Nume și prenume / / Name
|
Limba de predare / Unterrichtssprache
|
1. |
DENOV Maria |
Română /Rumänisch |
2. |
NEAMȚU Ramona |
Germană / Deutsch |
3. |
MAIMUT Elena-Simona |
Română/Rumänisch |
4. |
ADAM Paula |
Română/Rumänisch |
5. |
DURDUN Agostina |
Germană/ Deutsch |
6. |
BIRO Marta |
Română/Rumänisch |
7. |
MOȘTEANU Dana |
Română/Rumänisch |
8. |
OLTEAN Corina |
Germană/ Deutsch |
9. |
GHEORGHE Crina-Maria |
Română/Rumänisch |
10. |
OANCEA Daniela |
Germană/ Deutsch |
11. |
PODINA Lucica |
Română/Rumänisch |
12. |
DINCULESCU Roxana |
Română/Rumänisch |
13. |
DOBRE Mihaela |
Germană/ Deutsch |
14. |
MAGOS Nicoleta |
Română/Rumänisch |
15. |
POPA Raluca Luciana |
Română/Rumänisch |
16. |
SAMOILĂ Elena-Yasmine |
Română/Rumänisch |
17. |
PRICEA NEGURĂ Aliona |
Română/Rumänisch |
18. |
BORGHINĂ David |
Română/Rumänisch |
19. |
ROȘU Ana Roxana |
Română/Rumänisch |
20. |
BALEA Simona |
Română/Rumänisch |
21. |
VATRĂ Andra |
Română/Rumänisch |
22. |
PETRICĂ Andrada-Florentina |
Română/Rumänisch |
CICLUL GIMNAZIAL / GYMNASIUM
|
Nr.crt. |
Nume și prenume / Name
|
Disciplina predată /Lehrfach
|
1. |
BRODEȚCHI Felicia |
Matematică /Mathematik /Rumänisch |
2. |
CONSTANTINESCU (NAICU) Cosmina |
Matematică /Mathematik/Informatica / Informatik / (Deutsch) |
3. |
ALBU Iustina |
Matematică /Mathematik /Informatica / Informatik /Rumänisch |
4. |
OPRIȘOR Isaia |
Istorie / Istoria minorităților / Geschichte/ Geschichte der Minderheiten (Deutsch) |
5. |
ANDREI Dana |
Limba și literatura română /Rumänisch |
6. |
SIVAN Rodica |
Limba și literatura română /Rumänisch |
7. |
DAVID Daniela |
Limba și literatura română /Rumänisch |
8. |
PĂRĂIAN Ana Maria |
Limba germană maternă /Deutsch als Muttersprache |
9. |
PĂDUREAN Olivia Betina |
Limba germană modernă /Deutsch als Muttersprache |
10. |
MITRICĂ Gheorghe |
Istorie /Geschichte(Rumänisch) |
11. |
SIMION Constantin Romulus |
Istorie /Geschichte(Rumänisch) |
12. |
DOBRIN Bianca Corina |
Cultură civică / Staatsbürgerkunde |
13. |
BARBU Ioana Maria |
Cultură civică / Staatsbürgerkunde |
14. |
STOICESCU Iulia |
Limba engleză / Englisch |
15. |
BĂDĂLOI Loredana Georgiana |
Limba engleză / Englisch |
16. |
NICOLAE Roxana |
Limba engleză / Englisch |
17. |
DINU Tatiana |
Limba engleză / Englisch |
18. |
DAN Marieta-Lidia |
Biologie /Rumänisch |
19. |
MAILAT Mihaela |
Biologie /Rumänisch |
20. |
IONICĂ Antonia |
Informatică / Informatik |
21. |
CALBOREAN Lenuța |
Fizică / Chimie / Physik/ Chemie |
22. |
PORUMB Teodor |
Fizică / Chimie / Physik/ Chemie |
23. |
BORBEL Rodica |
Fizică / Chimie / Physik/ Chemie |
24. |
BARNA Manuela |
Educație tehnologică |
25. |
TÂRNĂVEANU Mihaela |
Educație tehnologică (Deutsch) |
26. |
POPESCU Bogdan |
Geografie / Geographie (Deutsch ) |
27. |
TĂNASE Vlad |
Geografie / Geographie (Rumänisch) |
28. |
MITRU Ioan Remus |
Religie / Religion (Rumänisch) |
29. |
STROE Vasile |
Religie / Religion (Rumänisch) |
30. |
PĂTRU Vasile Marian |
Religie/ Religion (Deutsch ) |
31. |
BARBU Ștefan Tudor |
Educație muzicală / Musik |
32. |
ȘTEFAN Marin Iustinian |
Educație muzicală / Musik |
33. |
PĂRĂU Mihai |
Educație fizică / Sport |
34. |
VOICA Robert Ionuț |
Educație fizică / Sport |
35. |
KIS Timeea |
Educație fizică / Sport (Deutsch) |
36. |
BALDAU Ionut |
Educație fizică / Sport |
37. |
COSTĂCHESCU Horia |
Educație plastică / Kunst |
38. |
DICU Cimpoca |
Limba engleză / Englisch |
39. |
VULCAN Cristina |
Profesor itinerant (de sprijin) / Hilfsprofessorin |
40. |
BARBU Ioana |
Consilier școlar psihopedagog |
41. |
LECA Raluca |
Logoped / Sprachtherapeut |
PERSONAL DIDACTIC AUXILIAR /AUSHILFSPERSONAL
Nr.crt. |
Nume și prenume / Name
|
Funcția /Arbeitsstelle
|
1. |
SOIA Mihaela Maria |
Secretar /Sekretärin |
2. |
CRISTEA Marioara |
Contabil / Buchhalterin |
PERSONAL NEDIDACTIC / HILFSPERSONAL
Nr.crt. |
Nume și prenume/ Name |
Funcția /Arbeitsstelle
|
1. |
FARCAS Mirona |
Îngrijitor / Mitarbeiterin |
2. |
ILIUȚ Forina-Corina |
Îngrijitor / Mitarbeiterin |
3 |
POPUSHOI Liubov |
Îngrijitor / Mitarbeiterin |
4. |
VEVERIȚA Elena |
Îngrijitor / Mitarbeiterin |
5. |
VIZITIU Adela |
Îngrijitor / Mitarbeiterin |
6. |
MUTULESCU Marius Bebe |
Muncitor / Arbeiter |